• 1401/05/10 - 11:10
  • تعداد بازدید: 39
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

افتتاح نخستین کلینیک فوق تخصصی درماتوپاتولوژی کشور در بیمارستان رضوی

نخستین کلینیک فوق تخصصی «درماتوپاتولوژی (آسیب‌شناسی پوست)» کشور در راستای رفاه حال بیماران پوستی و ارتقاء خدمات کلینیکی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در مشهد مقدس افتتاح شد.

دکتر فرحناز ثمره محمدیان رئیس بخش پوست و مو بیمارستان رضوی در گفت‌وگو با اداره ارتباطات و رسانه درباره جزئیات این خبر بیان کرد: کلینیک فوق تخصصی درماتوپاتولوژی با حضور دکتر وحید مشایخی دانشیار گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محل کلینیک‌های تخصصی در ساختمان فاز یک این بیمارستان به بیماران خدمات‌رسانی می‌کند. 
وی ادامه داد: پس از پذیرش بیماران برای انجام بیوپسی(نمونه‌برداری) و آسیب‌شناسی توسط متخصص پوست و مو با فلوشیپ درماتوپاتولوژی در این کلینیک، نتیجه آسیب‌شناسی در تطبیق با نمای بالینی به پزشک معالج گزارش می‌شود. 
رئیس بخش پوست و مو بیمارستان رضوی تصریح کرد: پس از تهیه بهترین نمونه آسیب‌شناسی از مناسب‌ترین محل، این نمونه به آزمایشگاه بیمارستان رضوی برای بررسی و انجام اقدامات مربوطه توسط متخصصان ارسال و در نهایت نتایج این نمونه‌برداری توسط پاتولوژیست دارای فلوشیپ تخصصی درماتوپاتولوژی گزارش می‌شود. 
وی با بیان این‌که امکان ویزیت بیماران همه روزه به جز روزهای تعطیل توسط متخصصان بخش پوست و مو بیمارستان رضوی فراهم شده است، گفت: برخی از بیماران ممکن است با توجه به نظر پزشک متخصص پوست و مو نیاز به مراجعه به کلینیک فوق تخصصی درماتوپاتولوژی و انجام نمونه‌برداری و آسیب‌شناسی برای تشخیص بیماری‌شان داشته باشند. 
این متخصص بیماری‌های پوست و مو افزود: با توجه به این‌که این کلینیک اولین کلینیک فوق تخصصی درماتوپاتولوژی کشور به حساب می‌آید، علاوه بر امکان معرفی بیماران از سایر بخش‌های بیمارستان رضوی همچون جراحی، گوش، حلق و بینی به آن، متخصصان نیز می‌توانند بیماران خود را از سایر مراکز درمانی مشهد و حتی از شهرها و استان‌های دیگر نیز به این کلینیک فوق تخصصی ارجاع دهند.

  • گروه خبری : سلامت
  • کد خبر : 662
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

نظرات

0

نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید