• 1401/02/22 - 09:05
  • تعداد بازدید: 56
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
همزمان با هفته گرامیداشت مقام کارگر انجام شد؛

تجلیل از کارگران نمونه مجموعه دامپروری و لبنی آستان قدس رضوی

مراسم بزرگداشت روز کارگر در مجموعه دامپروری و لبنی آستان قدس رضوی برگزار شد و از کارگران نمونه این مجموعه تجلیل و قدردانی شد.

به گزارش اداره ارتباطات و رسانه بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی تکریم و قدردانی از کارگر از تاکیدات دین مبین اسلام است و در بینش اسلامی میزان کار و تلاش از آنچنان قداست و ارزشی برخوردار است که هم‌ ردیف میزان جهاد و مبارزه با دشمن معرفی شده است. در همین راستا همزمان با روز جهانی کارگر مراسم بزرگداشتی به منظور تجلیل از کارگران نمونه شرکت لبنی و دامپروری  آستان قدس رضوی برگزار شد.
 
کارگران ستون فقرات جامعه هستند
محمدپور؛ مدیرکل صنایع شیر ایران، در این مراسم در سخنانی با تبریک فرارسیدن روز کارگر گفت: کارگران به فرمایش مقام معظم رهبری ستون فقرات جامعه هستند، از همین رو، بسیاری از کشورهایی که پیشرفت می‌کنند، بخش عمده‌اش مرهون تلاش های کارگان است و بهره وری در آنان بسیار بالاست.
وی ادامه داد: این بهره وری در آستان قدس ضوی به دلیل انتساب به حضرت رضا(ع) و اعتقاداتی کارگان دارند بسیار بالاست و شاهد راندمان مطلوبی در مجموعه های لبنی و دامپروری هستیم.
محمدپور تصریح کرد: خوشبختانه مجموعه آستان قدس رضوی دارای ظرفیت های بالایی است که در صورت بهره مندی  صحیح از این ظرفیت های به موفقیت هایی دست خواهیم یافت؛ خوشبختانه با همدلی، همراهی، دلسوزی و تلاش و کوشش اتفاقات خوبی در این سالها رخ داده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: 800 نیروی کارگر در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند که انتخاب 30 کارگر به عنوان کارگر نمونه کار بسیار دشواری است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شرکت های بخش خصوصی با سرعت فزاینده و روشهای خاصی تلاش می کنند در رقابت با شرکت های دولتی برنده شوند؛ از همین رو، اگر شما کارگران با وسواس و دقت کار نکنید و به دیگران نیز منتقل نکنید، بیم این را داریم که در سالهای آینده بخش خصوصی ما را ببلعد. 
 
توجه ویژه به بحث‌های پرداختی و رفاهی کارگران
دستور؛ عضو هیئت مدیره شرکت دامپروری صنعتی و لبنی رضوی نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه امیدواریم امسال سال خوبی باشد و بتوانیم مشکلات اقتصادی و معیشتی را پشت سر گذاشته و حل کنیم، گفت: سعی و تلاش ما این است بدنه زندگی کارگری یک زندگی راحت‌تری باشد.
وی با اشاره به اینکه در مجموعه آستان قدس رضوی و به ویژه دامپروی و لبنی در مقایسه با بخش خصوصی و شرکت های دولتی وضعیت خوب و مناسبی دارد، افزود: پراخت های ما خوب است و مدیران به بحث های پرداختی و رفاهی کارگران توجه ویژه ای دارند.
دستور خاطر نشان کرد: ما تلاش داریم حق و حقوق کارگران را به صورت کامل پرداخت کنیم، ما باید قدر نعمت خدمت در مجموعه آستان قدس رضوی را بدانیم، خدمات را صادقانه انجام دهیم و همانگونه که انتظار داریم شرکت به مشکلات ما رسیدگی کند با حداقل مسائل حاشیه ای و غیر کاری کارمان را به صورت خوب انجام دهیم.
فرزاد نیا عضو هیئت مدیره شرکت دامپروری از دیگر سخنرانان این مراسم بود، وی نیز ضمن تبریک روز کارگر گفت: این شرکت جزو سه شرکت برتر در آستان قدس رضوی است؛ شاید این شرکت حدود 20 سال قبل جز هزینه برای آستان قدس رضوی چیزی نداشت اما به واسطه زحماتی که شما کارگران متحمل شدید امروز شاهد موفقیت های متعددی است.
وی خطاب به کارگران گفت: با غیرت کار کنید کسی که با تعصب و غیرت و دلسوزی و اعتقاد کاری را انجام دهد از خودش راضی است؛ شما باید نسبت به کارتان اهمیت قائل شوید و شرکت ما اگر موفقیتی کسب کرده حاصل زحمات شما کارگران است. 
فرزادنیا ادامه داد: کار کردن ما باعث می‌شود سودی به مجموعه آستان قدس رضوی برسد که این سود صرف امور زائر فرهنگی و مذهبی می‌شود.
وی تصریح کرد: شما می توانید کارگران دیگری را که شاید مردد بوده و در دوراهی هستند تشویق کنید و در همه کارها امام رضا را شاهد و ناظر اعمال خود بدانید.
در پایان این مراسم جمعی از کارگران نیز به بیان مشکلات و مسائل خود پرداختند.
  • گروه خبری : کشاورزی و صنایع غذایی
  • کد خبر : 418
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

نظرات

0

نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید