• 1401/05/09 - 09:31
  • تعداد بازدید: 20
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نقش‌آفرینی نخریسی و نساجی خسروی خراسان در اقتصاد مقاومتی با تولید ۱۲ میلیون مترمربع پارچه

شرکت نخریسی و نساجی خسروی خراسان که در سال گذشته با تولید حدود ۷ هزار تن انواع نخ و ۱۲ میلیون مترمربع انواع پارچه با کیفیت، در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش‌آفرین بوده، به عنوان واحد نمونه صنعتی استان معرفی شده است.

علی فدیشه‌ای مدیرعامل شرکت نخریسی و نساجی خسروی خراسان در گفت‌وگو با اداره ارتباطات و رسانه بیان کرد: این شرکت وابسته به بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های فعال نساجی در کشور به‌شمار می‌رود که با بهره‌مندی از نیروی انسانی متخصص و تجهیزات روز دنیا، تمام توان خود را برای تولید محصول با کیفیت به کار بسته است.
 

توجه به آموزش در کنار نظارت بر کیفیت
او با بیان این‌که تمام فرآیندهای تولیدی در این کارخانه به‌صورت ۲۴ ساعته کنترل می‌شود، تصریح کرد: در تمامی بخش‌های خطوط تولید این اطمینان حاصل می‌شود که محصول ارسالی از نظر کیفیت و قیمت مورد رضایت مشتریان باشد. مدیرعامل شرکت نخریسی و نساجی خسروی خراسان ادامه داد: این شرکت در امر آموزش نیز بسیار فعال است و تلاش می‌کند تا کارکنان در تخصص‌های مورد نیاز بروز و توانا باشند.
 

نقش‌آفرین در اقتصاد مقاومتی
او با تاکید بر این‌که نوآوری یکی از ارزش‌های سازمانی این شرکت به حساب می‌آید، گفت: کارخانه نخریسی و نساجی خسروی خراسان با تکیه بر این قابلیت‌ها در سال ۱۴۰۰ توانست با تولید حدود ۷ هزار تن انواع نخ و ۱۲ میلیون مترمربع انواع پارچه با کیفیت، کمک شایانی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خروج ارز، ایفا کند.
 

حفظ اشتغال پایدار در شرایط سخت اقتصادی
فدیشه‌ای، حفظ توان تولید در شرایط سخت تحریم با تکیه بر نوآوری، خلاقیت کارکنان و استفاده از مهندسی معکوس قطعات را از جمله پارامترهای موثر در انتخاب این شرکت به‌عنوان واحد نمونه صنعتی استان دانست. او ادامه داد: اشتغال پایدار در شرایط سخت اقتصادی و افزایش حدود ۱۰۰ درصدی سود خالص نسبت به سال ۱۳۹۹ نیز در کسب این موفقیت نقش مهمی داشته است.  فدیشه‌ای افزود: این شرکت همچنین توانسته است ضمن تولید محصولات خاص و متمایز نخ و پارچه مورد نیاز کشور، از خروج ارز از کشور جلوگیری کند.

  • گروه خبری : انرژی و صنایع
  • کد خبر : 654
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

نظرات

0

نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید