«مشارکت و سرمایه گذاری»

1- ابتدا از سایت https://investment.epf.ir منو سایت (گزینه سرمایه‌گذاری و مشارکت) و به عنوان سرمایه گذار (متقاضی مشارکت) در سایت ثبت نام کنید.

    - ثبت نام شما در سایت حداکثر ظرف مدت 24 ساعت تایید می‌گردد و پس از آن می‌توانید با استفاده از کدملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی به عنوان نام کاربری و رمز ورود در سایت وارد شوید.

2- پس از ثبت نام به عنوان سرمایه‌گذار، از طریق گزینه ورود در منوی بالای صفحه وارد سایت شوید.

3- پس از ورود به سایت در بخش فراخوان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری (در منوی بالای صفحه)، می‌توانید اطلاعات مربوط به فراخوان مورد نظر را مشاهده نمایید و اسناد فراخوان را دانلود نمایید.

4- مدارک و مستندات فراخوان، به صورت فیزیکی به آدرس مشهد-بلوار خیام جنوبی، بین خیام جنوبی 33 و35 دبیرخانه بنیاد بهره‌وری موقوفات ارسال گردد.

5- جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 37666902-051، تماس حاصل نمایید.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

«سهام و دارایی شرکت ها»

دارایی‌ها و سهام آستان قدس رضوی در شرکت‌ها و موسسات اقتصادی در چند حوزه قابل تقسیم است:

1. موقوفات مطلقه (از محل معوض عین موقوفات مطلقه واز محل نماء موقوفات): موقوفاتی است که محل مصرف آن به تشخیص تولیت و مصارف عمومی آستان قدس رضوی است؛

2. موقوفات عام (از محل معوض عین موقوفات عام): محل مصرف برابر نیات واقفین و با مدیریت و نظارت آستان قدس رضوی می‌باشد؛

3. کمکهای دریافتی از محل اهدایی به آستان قدس رضوی از جانب مقام معظم رهبری، حق‌التولیه متولیان وقت، نذورات؛

5. سرمایه‎‎گذاریها از محل نذورات و ایجاد درآمد؛

6. سرمایه‌گذاری‌های آستان قدس رضوی از محل  سایرمنابع مستقل مانند سود سهام شرکت‌ها

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

«بازار سرمایه و بورس»

مالکیت:

 آستان قدس رضوی به عنوان متولی نگهداری و بهره برداری از موقوفات، با ایجاد واحد تخصصی مدیریت، برنامه ریزی و توسعه شرکت ها و موسسات اقدام به بهره‌ورسازی موقوفات نموده است و این مجموعه از طرف آستان قدس رضوی (مالک سهام) وظیفه اداره و نظارت بر شرکت‌ها (ازجمله تنظیم و نظارت بر بودجه، برگزاری مجامع، انتخاب هیأت‌مدیره و مدیرعامل، کنترل‌های مالی و مدیریتی) را به عهده داشته و عواید حاصله را جمع‌آوری و پس  از کسر هزینه‌های مدیریت به‌حساب آستان قدس واریز می‌نماید.

آستان قدس رضوی مالک سهام به میزان درصد مالکیت در شرکت‌ها و موسسات می باشد و سازمان اقتصادی رضوی نقش امین سهامدار و نماینده سهامدار برای مدیریت شرکت‌ها را بر عهده دارد.

شرحی از اقدامات تاکنون:

در راستای اهداف عالیه بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس مبنی بر اخذ پذیرش شرکت ها و مؤسسه های تابعه بنیاد از بازار سرمایه، نسبت به ایجاد آشنایی کافی شرکت های منتخب با شرایط اولیه و الزامات پذیرش برای دستیابی به حداقل های بازار اقدامات شایسته ای صورت پذیرفته است که شرکت های مذکور با هماهنگی با بنیاد، همکاری شرکت محترم کارگزاری رضوی و تلاش و پشتکار مداوم در راستای این هدف گام برداشته و با مساعدت جناب آقای هامونی مدیرعامل محترم فرابورس مراتب ویژه ای برای بررسی وضعیت مالی و شناسایی توانمندی های شرکت های مذکور فراهم شده است. ماحصل تلاش های مستمر ذکر شده، ایجاد امکان پذیرش برای شرکت ها در بازار پایه زرد بوده است و برخی از شرکت ها در مرحله اخذ پذیرش می باشند.