• 1400/04/16 - 12:11
  • تعداد بازدید: 933
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه

3 برنامه شرکت کسب و کار رضوی برای تحقق شعار سال/ از توسعه سامانه «پیشه» تا راه اندازی پردیس سوغات زیارت

مهدی جعفرنژاد راه اندازی سامانه تامین مالی جمعی برای رفع موانع تامین مالی پروژه ها و بنگاه های خُرد و متوسط تحت نظارت فرابورس را از جمله برنامه ها برای تحقق شعار سال عنوان می کند و می گوید: همچنین با هدف شکل دهی بازارگاه خدمات کسب و کار در حوزه کشاورزی، با همکاری مرکز ترویج و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی، سامانه کشاورزی راه اندازی شده که به زودی رونمایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما، شرکت کسب و کار رضوی به منظور تحقق شعار سال 1400 تمرکز خود را روی ارائه خدمات مدیریت مالی کسب و کار، مدیریت منابع انسانی، توسعه بازار و تبلیغات، فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین خدمات مدیریت استراتژیک بنگاه های اقتصادی قرار داده و در این زمینه پروژه های مختلفی تعریف کرده است.

در همین راستا قرار است در سال جاری از نسخه جدید سامانه جامع خدمات کسب و کار «پیشه» که تمامی زیر سامانه ها و خدمات ارائه شده توسط شرکت کسب و کار رضوی را در قالب یک درگاه واحد تجمیع می کند، رونمایی شود. 

تلاش برای رفع موانع تامین مالی پروژه ها و بنگاه های خرد و متوسط

مهدی جعفرنژاد راه اندازی سامانه تامین مالی جمعی برای رفع موانع تامین مالی پروژه ها و بنگاه های خُرد و متوسط تحت نظارت فرابورس را از جمله برنامه ها برای تحقق شعار سال عنوان می کند و می گوید: همچنین با هدف شکل دهی بازارگاه خدمات کسب و کار در حوزه کشاورزی، با همکاری مرکز ترویج و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی، سامانه کشاورزی راه اندازی شده که به زودی رونمایی خواهد شد.

جعفرنژاد ادامه می دهد: علاوه بر این، سامانه رسیدگی به شکایات کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی  نیز با همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت، طراحی و پیاده سازی خواهد شد. 

ایجاد زیرساخت اشتغال در حوزه گوهرسنگ ها 

چند سالی است که اجرای پروژه های اشتغال زایی در مناطق کم برخوردار مشهد نیزدر دستور کار آستان قدس رضوی قرار گرفته است؛ در همین راستا شرکت کسب و کار رضوی درصدد است با استفاده از ظرفیت شتاب دهنده و توجه به پشتیبانی از کسب و کارهای پیشران، در مناطق کم برخوردار مشهد اشتغال ایجاد کند. در گام نخست این برنامه، ایجاد زیرساخت اشتغال برای بیش از 100 نفر در حوزه گوهرسنگهای قیمتی و نیمه قیمتی آغاز شده است. علاوه بر آن، مرکز خدمات مشاوره کسب و کار و کارآفرینی کسب و کار رضوی که با هدف ارائه خدمات مشاوره و پشتیبانی از کسب و کارها خرد و متوسط راه اندازی شده بود، بیش از پیش تقویت شده است.

 فرصت اشتغالزایی برای 2 هزار نفر 

جعفرنژاد می گوید: انجام مطالعات طراحی و آماده سازی زیرساخت‌های اجرای پروژه پردیس گردشگری سوغات زیارت نیز یکی دیگر از برنامه های این شرکت برای تحقق شعار سال 1400 است که منجر به اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم برای 2هزار نفر و توسعه کسب و کارهای این حوزه می‌شود.

نیاز به حمایت دولت برای رفع موانع 

به گفته مدیران شرکت کسب و کار رضوی، تحقق شعار سال در زمینه فعالیت های این مجموعه نیازمند همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط از جمله وزارت صمت، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، وزارت جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه های متولی است.

جعفرنژاد می گوید: در زمینه پروژه های در دست اقدام شرکت، همکاری های خوبی با مجموعه های دولتی شکل گرفته که از جمله می توان به پروژه سامانه کشاورزی پیشه با همکاری وزارت جهادکشاورزی و همچنین پروژه رسیدگی به شکایت کسب و کارها با همکاری وزارت صمت، اشاره کرد. او ادامه می دهد: علاوه بر این، حمایت و مساعدت شرکت فرابورس ایران در راه اندازی سامانه تامین مالی جمعی و نیز در حوزه شتاب دهنده کسب و کار رضوی، همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی بسیار کارگشا بوده است. وی تصریح می کند: امیدوارم این همکاری ها تداوم داشته باشد تا فعالان اقتصادی با موانع کمتری مواجه باشند و بتوانند در بهبود وضعیت تولید کشور گام های موثری بردارند. مقرات و دستورالعمل های پیچیده دریافت مجوزها شاید بتوان یکی از مشوق های مهم برای تحقق شعار سال را، کمک به بنگاه های تولیدی و کسب و کارهای خرد و متوسط با رویکرد کاهش هزینه های مدیریت بنگاه ها دانست و این کار می‌تواند از طریق ارائه خدمات یکپارچه و کارشناسی شده با هزینه های کمتر محقق شود.

جعفرنژاد درباره موانع پیشرفت در حوزه فعالیت این شرکت هم می گوید: یکی از مهم ترین موانع پیشرفت در حوزه فعالیت های پشتیبانی از کسب و کارهای خرد و متوسط، مقررات و دستورالعمل های پیچیده و زمان بر برای دریافت مجوزها است که با توجه به تعاملات صورت گرفته با دستگاه‌های اجرایی و متولی، در تلاش هستیم در این حوزه نیز خدمات ارزنده ای به کسب و کارها ارائه دهیم. او ادامه می دهد: قاعدتاً انجام هر اقدامی در پشتیبانی و حمایت از کسب و کارها و فضای اشتغال به صورت منظم به رفع موانع موجود منجر خواهد شد؛ بر همین اساس، یکی از مهمترین دغدغه های شرکت کسب و کار رضوی با توجه به رفع موانع موجود، پایداری اقدامات انجام شده و استمرار آن ها است.

  • گروه خبری : کسب و کارهای نوین
  • کد خبر : 22
کلمات کلیدی
محسن  اختری
خبرنگار

محسن اختری

نظرات

0

نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید