23 شهریور 1400

تلاش برای توسعه خدمت‌رسانی به زائران در دارالشفاء امام

در مراسم معارفه مدیرعامل جدید مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی، بر تلاش برای توسعه خدمت‌رسانی به زائران امام رئوف (ع) در دارالشفاء حرم مطهر ثامن الحجج (ع) تأکید شد.

تلاش برای توسعه خدمت‌رسانی به زائران در دارالشفاء امام

به گزارش خبرنگار ما، در مراسم معارفه مدیرعامل جدید مؤسسه درمان آستان قدس رضوی، بر تلاش برای توسعه خدمت‌رسانی به زائران امام رئوف (ع) در دارالشفاء امام تأکید شد.

امیررضا رجبی، معاون امور شرکت‌های بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی در این مراسم به قدمت 500 ساله دارالشفاء امام(ع) در ارائه خدمات عام المنفعه به زائران و مجاوران حضرت اشاره کرد و گفت: دارالشفاء امام به عنوان یکی از موسسات درمانی آستان قدس رضوی، مقیاس کوچکی از بیمارستان فوق تخصصی رضوی است که به دلیل مجاورت با حرم مطهر، از جایگاه ویژه‌ای در خدمت‌رسانی قرار دارد.


معارفه مدیرعامل جدید مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی

امیررضا رجبی افزود: خوشبختانه در ساختار جدید آستان قدس رضوی، مراکز درمانی وابسته به این آستان مقدس در قالب گروه سلامت و درمان یکپارچه و تجمیع شده‌اند که این ارتباطات و هم‌افزایی، فرصت خوبی برای توسعه ارائه خدمات درمانی به زائران امام رئوف است.

وی با تاکید بر اینکه گردشگری سلامت یکی از مأموریت‌های بزرگ مؤسسه خدمات دارویی آستان قدس رضوی است، گفت: ارائه خدمات درمانی حرفه‌ای و صادقانه به زائران حضرت امام رضا(ع)، یکی از نیازهای این حوزه است که در ترویج فرهنگ رضوی نیز اثرگذار خواهد بود.

معاون امور شرکت‌های بنیاد بهره‌وری موقوفات، توسعه خدمات حوزه دندانپزشکی در مؤسسه خدمات درمانی آستان قدس را نیز یکی از اقدامات قابل تقدیر در دوره اخیر مدیریت این مؤسسه برشمرد.


معارفه مدیرعامل جدید مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی

لزوم تکریم بیماران در دارالشفاء

دکتر محسن محور، مدیر گروه سلامت و درمان بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس نیز در این مراسم گفت: با توجه به اینکه دارالشفاء امام (ع) وابسته به آستان مقدس امام رضا (ع) است، نسبت به نحوه رفتار کارکنان این مجموعه با بیماران و ارائه خدمات با کیفیت به بیماران بسیار حساس و جدی هستیم.

وی تصریح کرد: اغلب بیماران مراجعه کننده به دارالشفاء امام (ع)، به نیت شفا به این مؤسسه درمانی مراجعه می‌کنند و به همین دلیل تکریم، احترام و رضایت آن‌ها از روند دریافت خدمت برای‌مان بسیار مهم است.

رئیس بیمارستان فوق تخصصی رضوی در ادامه گفت: بر لزوم هم‌افزایی اعضای هیئت مدیره این مؤسسه با مدیرعامل جدید تاکید داریم تا با این اقدام، شاهد ارتقاء کیفیت در ارائه خدمات درمانی به زائران حضرت رضا(ع) باشیم.


معارفه مدیرعامل جدید مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی

موسسه درمانی آستان قدس بازوی دانشگاه علوم پزشکی است

سیدسعید سعیدی شهری، مدیرعامل جدید مؤسسه درمانی آستان قدس نیز این مؤسسه را یکی از بزرگ‌ترین درمانگاه‌های خیریه کشور معرفی و اظهار کرد: این مؤسسه با توجه به توان خدمت‌رسانی خود، بازوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و به نیازهای درمانی ضروری بسیاری از زائران و مجاوران را پاسخ می‌دهد.

سعیدی شهری همچنین به جایگاه دارالشفاء در باور و اعتقادات مردمی اشاره کرد و افزود: تکریم و احترام به بیماران مراجعه کننده به این مؤسسه درمانی را جزو وظایف اصلی کادر درمان و کارکنان خود می‌دانیم و البته به آن افتخار می‌کنیم.

مدیرعامل جدید مؤسسه درمانی آستان قدس یکی از وظایف محوله به این مؤسسه را خدمت رسانی به بیماران در شرایط بحرانی همچون کرونا برشمرد.

توسعه خدمات درمانی، توجه به منابع انسانی و رعایت اصول اولیه اقتصاد سلامت از دیگر نکاتی بود که سعیدی شهری به آن اشاره کرد.

ناصر سرگلزایی، مدیرعامل سابق این مؤسسه نیز گفت: خدمت به زائران امام رضا(ع) برای زندگی من برکاتی داشت و بنده همیشه به همکارانم در این مؤسسه توصیه می‌کردم که محیط دارالشفا را یکی از صحن‌ها یا رواق‌های حرم مطهر رضوی متصور شوند و قدر خدمت در دستگاه آستان قدس رضوی را مغتنم بشمارند.