19 بهمن 1399

همزمان با ایام دهه مبارک فجر صورت گرفت؛

آغاز عملیات اجرایی دو پروژه بزرگ در منطقه ویژه اقتصادی سرخس

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس از آغاز عملیات اجرایی دو پروژه مهم اقتصادی در این منطقه همزمان با ایام دهه مبارک فجر خبر داد.

آغاز عملیات اجرایی دو پروژه بزرگ در منطقه ویژه اقتصادی سرخس

به گزارش خبرنگار ما، احمد صادقی گلمکانی در این مراسم که با حضور محمدصادق براتی، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، احسان قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رجبی مقدم، فرماندار و سایر مسئولان این شهرستان برگزار شد، بیان کرد: یکی از پروژه های امروز، کلنگ زنی طرح توسعه کارخانه تولید درب و پنجره دو جداره است که در زمینی به مساحت 4500 متر مربع و با سرمایه گذاری 50 میلیارد ریال انجام می شود.

وی ادامه داد: با بهره برداری از طرح توسعه مذکور، برای 50 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس افزود: این شرکت یکی از تولیدکنندگان موفق در استان است که به دلیل وجود زیرساخت های صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس و همچنین بستر مناسب صادرات و واردات، طرح توسعه خود را در این منطقه انجام خواهد داد.

وی تصریح کرد: در قالب طرح دیگری که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد قرار است ترمینالی تخصصی برای بارهایی که از سمت کشورهای CIS به سمت منطقه ویژه اقتصادی سرخس می آید، احداث شود.

گلمکانی، تخلیه و بارگیری، دپوی کالاها، تویض واگن، تبدیل وسیله حمل از کامیون به واگن و بالعکس را از جمله اقداماتی دانست که در این ترمینال صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: این واحد قرار است در زمینی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع و با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریالی احداث شود.

گلمکانی افزود: پیش بینی می شود فاز یک این طرح در بهمن سال آینده به بهره برداری برسد و در صورت بهره برداری از فاز یک این طرح برای حداقل ۵۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.