21 بهمن 1399

همزمان با ایام دهه فجر

دیدار رئیس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس با خانواده شهیدان اسدی

همزمان با ایام الله دهه فجر، رئیس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی در منزل شهیدان اسدالله و ناهید اسدی حضور یافت و با خانواده این شهیدان والامقام دیدار کرد.

دیدار رئیس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس با خانواده شهیدان اسدی

به گزارش خبرنگار ما، دکتر مالک رحمتی در این دیدار با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی را مدیون امام خمینی(ره)، شهدای مظلوم انقلاب اسلامی و خانواده معظم شهدا هستیم، اظهار کرد: مادران و پدران شهدا با گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی کماکان با ایمان و اعتقاد راسخ پشتیبان نظام جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه هستند.

وی با بیان اینکه شهیده ناهید اسدی در سن 14 سالگی با بصیرتی بی نظیر، هوشمندانه و آگاهانه برای رسیدن به آرمان خود از خودگذشتگی و ایثار می‌کند تا به اوج فضلیت زندگی دنیوی یعنی شهادت برسد، گفت: پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستادن را باید مسئولان از این شهیده چهارده ساله بیاموزند.

رئیس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی تأسی از شهدا و مجاهدت شبانه روزی با روحیه جهادی را راه نجات کشور در جنگ اقتصادی تمام عیار دشمن معرفی کرد و افزود: امروزه ضروری است که مسئولان سیره زندگانی شهدا را در عرصه های مختلف خصوصا عرصه خدمت رسانی به مردم الگوی خود قرار بدهند چراکه سیره زندگانی شهدا برگرفته از سیره زندگانی اهل‌بیت(ع) و گره‌گشای بزرگ‌ترین مشکلات و تسهیل کننده سخت‌ترین شرایط است.

رحمتی خاطرنشان کرد: بدون شک با توسل به شهدا و با فضل الهی از مشکلات کنونی عبور خواهیم کرد، چراکه معتقدیم شهدا این سرزمین را با نثار خون خویش بیمه کرده‌اند و تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در این کشور جاری باشد، همواره ارزش های اسلامی روز به روز زنده تر از گذشته خواهد شد.

رحمتی در پایان این دیدار تابلویی منقش به تصویر بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا(ع)، یک جلد قرآن نفیس و هدایای متبرک رضوی را به رسم یاد بود به مادر شهیدان اسدی اهداء کرد.

یادآور می شود شهیده ناهید اسدی در سن 14 سالگی در تظاهرات مردمی علیه رژیم پهلوی در حین کمک رسانی به مجروحان از سوی عوامل رژیم پهلوی مورد اصابت مستقیم گلوله قرار می گیرد و به شهادت می رسد و نام او به عنوان اولین شهیده انقلاب در تاریخ ثبت می شود.

شهید اسدالله اسدی برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سن 18 سالگی عازم جبهه‌های حق علیه باطل می‌شود که در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه در درگیری با نیروی های بعثی و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به فیض شهادت نائل می‌شود.