9 اسفند 1399

مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی خبر داد؛

آغاز عملیات خاکی باند دوم محور ترانزیتی خراسان جنوبی

مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی از آغار عملیات خاکی باند دوم محور سربیشه–شوسف به عنوان یکی از مسیرهای ترانزینی در خراسان جنوبی خبر داد.

آغاز عملیات خاکی باند دوم محور ترانزیتی خراسان جنوبی

محمد دلبری در گفت و گو با خبرنگار ما در این باره گفت: باند دوم محور سربیشه–شوسف به طول 26 کیلومتر بخشی از پروژه احداث باند دوم زاهدان-بیرجند است که شرکت مسکن و عمران قدس اجرای آن را عهده دار شده است.

وی ادامه داد: کارفرمای پروژه، اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی است و شرکت مسکن و عمران، تمامی عملیات زیرسازی، احداث ابنیه فنی، اجرای روسازی، اجرای آسفالت و نصب علائم و تجهیزات را اجرا خواهد کرد.اشتغالزایی برای 500 نفر

مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی افزود: در حال حاضر به صورت ماهانه برای حدود 100 نفر به صورت مستقیم و نزدیک به 400 نفر به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه از مرداد ماه سال جاری کلید شد و هم اکنون عملیات خاکی آن آغاز شده است. مبلغ قرارداد این پروژه 1086 میلیارد ریال و مدت اجرای آن 36 ماه تعیین شده است.مشکلات زیرساختی و آمار بالای تلفات جاده ای

دلبری درباره اهمیت لزوم احداث این محور تصریح کرد: این پروژه بخشی از مسیر پایانه مرزی ماهیرود در شهرستان سربیشه به سمت افغانستان است که نقش مهمی در حوزه ترانزیتی کشور دارد.

وی ادامه داد: با وجود ترانزیتی بودن این مسیر، اما به دلیل مناسب نبودن زیرساخت ها، این جاده یکی از خطرناک ترین و پر تلفات ترین محور های مواصلاتی کشور بوده که حالا با احداث باند دوم، زیرساخت ها و امکانات آن به روزرسانی خواهد شد و مطمئنا از شدت تصادفات در آن نیز کاسته می شود.