11 فروردین 1400

در سال 1399 محقق شد؛

دوگانه‌سوزکردن 7 هزار خودروی عمومی توسط شهاب خودرو

طی سال 99 بیش از 7 هزار خودروی عمومی بنزین سوز کشور در کارگاه های شرکت شهاب خودرو در سراسر کشور دوگانه سوز شده است.

دوگانه‌سوزکردن 7 هزار خودروی عمومی توسط شهاب خودرو

نایب رئیس هیات مدیره شرکت شهاب خودرو، در گفتگو با خبرنگار ما، با اعلام این خبر گفت: طرح ملی دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی، به منظور جایگزین کردن گاز در خودروهای بنزینی عمومی است که به تصویب وزارت نفت رسیده و با توجه به نیاز کشور به مشارکت بخش خصوصی، شرکت شهاب خودرو به عنوان یکی از مجریان این طرح ملی انتخاب شده است.

مهدی داداشی افزود: در این پروژه کیت و مخزن توسط کارفرما یعنی شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت تامین می شود و به صورت رایگان روی خودروهای عمومی بنزینی از جمله تاکسی ها و وانت بارها نصب می شود.ایجاد 1400 اشتغال مستقیم با راه اندازی 72 کارگاه در سراسر کشور

داداشی ادامه داد: شرکت شهاب خودرو با راه اندازی 72 کارگاه در سراسر کشور، عملیات دو گانه سوز کردن خودروهای عمومی را با بهترین کیفیت انجام داده و اجرای این پروژه باعث ایجاد اشتغال مستقیم برای 1400 نفر در سراسر کشور شده است.

وی افزود: اجرای این پروژه به طور کامل با استفاه از دانش فنی کارکنان شرکت شهاب خودرو انجام و تمامی قطعات مورد نیاز نیز از داخل کشور تامین شده است.

وی کاهش مصرف سوخت در کشور را از جمله مزیت های اجرای این طرح دانست و گفت: با دوگانه سوز خودرو های عمومی بنزینی، ضمن کاهش هزینه برای مصرف کنندگان و کمتر شدن هزینه های تامین سوخت در کشور، شاهد جلوگیری از خروج ارز، تقویت صنایع وابسته، کاهش آلودگی محیط زیست و کاهش مصرف بنزین خواهیم بود.

شایان ذکر است شرکت شهاب خودرو، از جمله شرکت های زیرمجموعه آستان قدس رضوی است که در حوزه تولید خودروهای عمومی و تجهیزات مورد نیاز شهرداری های کشور فعالیت می کند.