15 فروردین 1400

احداث سالن رنگ آمیزی اتوبوس های شهری در شرکت شهاب خودرو

نائب رئیس هیات مدیره شرکت شهاب خودرو از احداث سالن جدید رنگ آمیزی ویژه اتوبوس های ناوگان حمل و نقل شهری توسط این شرکت خبر داد.

احداث سالن رنگ آمیزی اتوبوس های شهری در شرکت شهاب خودرو

مهدی داداشی در گفت و گو با آستان نیوز در این باره گفت: خط رنگ در تمام صنایع خودروسازی به دلیل حساسیت و طولانی بودن فرآیند به عنوان گلوگاه اصلی تولید شناخته می شود و به همین دلیل، شرکت شهاب خودرو احداث سالن جدید رنگ آمیزی اتوبوس های عمومی را در سال 1399 کلید زد.

ارتقای کیفیت و افزایش 12 برابری ظرفیت رنگ آمیزی

وی ادامه داد: این خط و تمامی دستگاه های مورد نیاز آن به طور کامل با استفاده از دانش متخصصان شرکت شهاب خودرو انجام شده است و با راه اندازی آن علاوه بر ارتقای کیفیت، ظرفیت رنگ آمیزی اتوبوس ها در داخل شرکت نیز تا 12 برابر افزایش یافته است.

کاهش هزینه تمام شده و جلوگیری از خروج ارز

داداشی با اشاره به ویژگی ها و مزیت های احداث این سالن، خاطرنشان کرد: از جمله این مزیت ها می توان به کاهش هزینه بهای تمام شده اتوبوس، افزایش طول عمر رنگ محصولات شرکت، ارتقاء کمی و کیفی رنگ آمیزی اتوبوس ها و تامین تمامی قطعات مورد نیاز در داخل کشور اشاره کرد.

وی ادامه داد: با احداث سالن رنگ ویژه ناوگان حمل و نقل شهری، علاوه بر افزایش کیفیت محصولات تولیدی و دستیابی به دانش فنی روز، از خروج ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

داداشی درباره برنامه آینده شرکت شهاب خودرو شهاب خودرو در این حوزه نیز گفت: برنامه ریزی شده تا در آینده بتوانیم ظرفیت سالن اصلی سالن رنگ آمیزی خودروها در این شرکت را با افزایش 2.5 برابری ظرفیت فعلی راه اندازی کنیم.