گروه سلامت

گروه سلامت و درمان بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی از شرکت های شرکت داروسازی ثامن، شرکت سامان داروی هشتم، شرکت پخش سراسری یاراطب ثامن، شرکت داروسازی شیراز سرم، مؤسسه بیمارستان 320 تختخوابی رضوی، مؤسسه خدمات دارویی رضوی، مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی تشکیل شده است.
شرکت های دارویی بنیاد بهره وری موقوفات با هدف تأمین نیازهای دارویی کشور با تولید انواع فراورده های تزریقی، بیوتکنولوژی، همودیالیز، تولید داروهای ضد سرطان، تولید محصولات زیست فناوری از جمله تولید انحصاری فاکتور هشت انسانی نوترکیب تشکیل شده و نقش کلیدی در کاهش واردات و تولید داروهای استراتژیک مورد نیاز کشور داشته است.
تامین و توزیع به موقع اقلام سلامت محور شامل دارو و سرم  به داروخانه ها و بیمارستان ها و محلول دیالیز صفاقی ، تامین و توزیع تجهیزات و ملزومات پزشکی از دیگر اهداف شرکت های دارویی بنیاد بهره وری موقوفات می باشد.
ارايه خدمات تشخيصي غربالگري و درماني در سطح تخصصي و فوق تخصصي اعم از معاينه، تشخيص، درمان سرپايي و بستري، ارائه خدمات آموزشي در سطح تخصصي و فوق تخصصي، انجام فعاليت هاي پژوهشي پزشكي و رفع نیازهای دارویی و درمانی زائرین و مجاورین، مدیریت تخصصی درمانگاهها و بیمارستانهای موقوفاتی آستان قدس رضوی از جمله اهداف بخش درمان گروه سلامت و درمان می باشد.
با توجه به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از یک سو و سیاست های کلان آستان قدس رضوی از سوی دیگر، در خصوص لزوم توجه ویژه به توسعه تولید و خودکفایی کالاهای راهبردی مورد نیاز کشور از جمله دارو، راهبرد کلان بنیاد «توسعه» گروه سلامت و درمان، به ویژه در بخش تولید داروهای راهبردی، با ارزش افزوده بالا، تولید فناور مواد اولیه و ملزومات دارویی و ارائه خدمات تخصصی درمان به زائرین و مجاورین  حضرت امام رضا (ع)  است.